Média

"Je všude, už jí chybí jen Kůň a pes, a ještě Odpadové hospodářství."

 

Pozvání do talk show Miluše Bittnerové Na kafeečko tentokrát přijala farářka Martina Viktorie Kopecká (36). Krátkovlasou brunetku jsme mohli roku 2021 vídat v taneční soutěži StarDance, kde skončila druhá. Promluvila o tom, zda se jako farářka může vdát a mít dítě, pít alkohol nebo nosit trendy oblečení. Co ji přivedlo k víře? A proč je menstruace...

Přiznám se Vám. Mám ráda pravidla. Pomáhají mi neztratit se v džungli světa, ve kterém žiju. Byť ostatní si na jemnocit slušného chování třeba příliš nepotrpí. Je zajímavé, jak někteří lidé reagují, když je v kostele mí kolegové dbající na pořádek věcí požádají, aby si sundali čepici z hlavy. Samozřejmě, dámy v kloboucích jsou vítány. Někteří...

Že Vršovické divadlo MANA už zase hraje (a jak!), asi víte. Ale že má i podcast, ve kterém sedí v křesle hostitele pan Tomáš Novotný, to se možná ví méně. Musím říct, že v tomto díle nemám problém mluvit, ale spíš skončit. Protože všechny otázky byly teda vážně skvělé. Děkuju za pozvání. A Vás, milí čtenáři, moc...

Podcast POTMĚ

29.06.2021

V podcastu Potmě Naostro si povídám s Radkou Komárkovou nejen o tom, jak se lidem se zrakovými obtížemi čte Bible a jakou roli v našem životě hraje víra. Zajímalo mě, jestli si Radka stejně jako Antoine de Saint-Exupéry myslí, že správně vidíme jen srdcem.

Povídání online na vlnách Vltavy s Ondřejem Cihlářem o předsudcích, o celibátu, a taky třeba o bankomatech. Ryze postní témata. To pozvání mě potěšilo, a také jsem si směla vybrat hudbu!

Sestra v akci

15.02.2021

Záznam bohoslužby Církve československé husitské 14. února 2021 v Komunitním centru Matky Terezy v Praze - Hájích. A nebojte, žádné sladké řeči o Valentýnu.

(Mimochodem, iniciály JK jsou moje oblíbené, už během studií teologie jsem tu zkratku začala používat.) Záznam Show Jana Krause včetně toho, co v televizi nebylo, je k vidění, k tanci i k poslechu tady. A děkuji za pozvání, byl to pro mě zážitek.

Paravánoce. Snad ani nic jiného nemusím dodávat. Parafráze, paradoxy, paralely, to všechno k letošním Vánocům patří. Zvu Vás k poslechu a k podívání. Začínáme krátkým filmem s texty ze skvělé Parabible a navazuje naše povídání se Sašou Flekem, moderované Petrem Wagnerem.