Láska za časů korony

12.03.2020

Tak jo! Já to tedy beru, šéfe. Každou neděli, (a v postním čase tím spíš), zvu k tomu, abychom žili teď a tady. S Bohem, se sebou, s druhými, naprosto, a autenticky. Tohle "všechno" se neděje náhodou.


Tahle krize ke mně mluví a zve mě k dialogu na všech úrovních mého bytí. Je to o strachu? Je to o hodnotách? Je to na hranici možností?

Je to o mimořádném čase, který nečekaně dostávám? Co s ním? Budu mít konečně odvahu naplnit svá postní předsevzetí o nekonečném tichu, o modlitbě jdoucí za limit možností běžného dne? Udělám všechno to, na co jindy "není čas"?

Já vím, okolnosti jsou divoké (...a jaképak ticho, když učím u kuchyňského stolu všechny své děti), a řešíme tolik věcí, bolí to, budoucnost moje i těch okolo mě může stát na velmi nepříjemně ostré hraně - ale tohle všechno - ten čas - ta možnost - mimořádně duchovní, postní, pozvání podává ruku a ta vede k tomu říct: tak tady, tady mě, můj Bože, máš. Jsem Tvá.

Možná mám měsíc na psaní, možná už zítra bude všechno jinak. Ale teď...už možná nikdy nebude znova. Tady jsem, Bože, tohle je mé srdce.

P. S. S lítostí rušíme do odvolání bohoslužby v Mikuláši i ve Strašnicích, nemá smysl cokoliv riskovat. Jsem s Vámi v modlitbách. ❤️🙏

#corona #goes #viral :/